Wystawa, Zwiedzanie: Szlak białoruski – oprowadzanie po wystawach ECS

Stacjonarne
Kategoria: Muzeum
Data
9 października
Godzina
12:00 - 13:30
Czas trwania
1 h 30 minut
Organizator
Miejsce
Europejskie Centrum Solidarności
pl. Solidarności 1
Gdańsk
Szlak białoruski to spacer rozpoczynający się przy historycznej Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej, a kończący się na wystawie stałej ECS. Nawiążemy do wydarzeń historycznych i tych nieodległych, przejmujących i intymnych opowieściach o ludziach, którzy opowiedzieli się po stronie wolności i demokracji, nie bacząc na bezpieczeństwo własne i swoich rodzin, o których opowiadamy na wystawie czasowej "ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ!"

Oprowadza: Tatiana Lisenko.
Urodziła się, dorastała i studiowała na Białorusi. W 2014 roku ukończyła wydział historii Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego ze specjalizacją w zakresie muzealnictwa, ochrony dziedzictwa historycznego i kulturowego oraz turystyki, zdała certyfikat Ministerstwa Sportu i Turystyki Białorusi oraz uzyskała licencję przewodnika wycieczek. Od tego czasu port do momentu przeprowadzki do Polski jesienią 2020 roku działał w zakresie turystyki krajowej i międzynarodowej. Wyjechała z Białorusi ze względu na sytuację polityczną.
Na zdjęciu jeden z eksponatów wystawy ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! Plecka z którego wychodzą biało-czerwone wstążki.
Miejsce wyciszenia
Miejsce wyciszenia

Dostępność miejsca:

Parking: jest
płatny: tak
dla osób z niepełnosprawnością: tak
Wejście dla osób poruszających się na wózku: z boku budynku
Osoba poruszająca sie na wózku może dostać się do budynku: samodzielnie
Do wejścia można dostać się: z poziomu chodnika
Szerokośc drzwi wejściowych: 125 cm (skrzydło)
Uwagi dotyczące wejścia: WEJŚCIE DO BUDYNKU wejście główne / dojście od pl. Solidarności i przez historyczną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz od strony ulicy ks. Jerzego Popiełuszki / drzwi automatyczne, wejście bez progu / otwarte przez cały rok wejście boczne / od ul. Nowomiejskiej / drzwi skrzydłowe, wejście z progiem (4 cm) / otwarte przez cały rok WAŻNE! Droga do wejścia głównego w ECS jest wybrukowana.
Informacje dotyczące przestrzeni: informacje kierunkowe (np. strzałki z napisami lub piktogramami wskazującymi położenie najważniejszych miejsc)
Informacje dotykowe dotyczące przestrzeni: brak informacji dotykowych
Informacje dźwiękowe dotyczące przestrzeni: brak informacji dźwiękowych
Kasa:
dostępna dla osób poruszających się na wózku: tak
z pętlą indukcyjną: tak
z tłumaczem języka migowego: nie
Dodatkowe informacje: kasy biletowe znajdują się na poziomie 0 / ważne! – lady kas mają wysokość 120 cm i są zabezpieczone szklaną szybą
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością: tak
Pokój rodzica z dzieckiem: tak
Przewijak: tak
Pokój wyciszenia: tak
więcej informacji: https://www.ecs.gda.pl/dostepnosc