Warsztaty: Ruchy na zachętę — warsztaty pracy z ciałem dla kobiet

Stacjonarne
Kategoria: Galeria
Data
9 października
Godzina
16:00 - 19:00
Czas trwania
3 h
Organizator
Miejsce
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki
pl. Małachowskiego 3
Warszawa
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Warsztaty dla kobiet i dziewcząt. Nie ma znaczenia stopień sprawności i wiek.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

6 października 23:59
Wychodząc z pandemicznego ograniczenia ścianami i ekranami, na nowo trzeba przyzwyczaić ciało do otaczającej nas przestrzeni i ludzi. Ruchy na zachętę to okazja do poeksperymentowania z ruchem i głosem, zwiększenia świadomości swojego ciała oraz dostarczenia sobie dawki energii i akceptacji.

Katarzyna Żeglicka przeprowadzi uczestniczki przez improwizację ruchową jako sposób wyrażenia siebie. Warsztat będzie pretekstem do zastanowienia się, ile potrzebujemy przestrzeni, żeby czuć się dobrze, ale też respektować przestrzeń innych osób. Będzie to również czas, by odpocząć, bez skrępowania pośmiać się i pokrzyczeć, a także poznać historie kobiet, które zainspirują do stworzenia własnych wzmacniających i budujących pewność siebie historii.

Katarzyna Żeglicka: genderqueerowa kobieta z niepełnosprawnością; aktywistka, performerka i animatorka kultury; certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt — WenDo; trenerka pracy i doradczyni zawodowa.
Zdjęcie głowy kobiety z krótkimi włosami opartej o podłogę; uśmiecha się.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Dla osób w spektrum autyzmu
Dla osób w spektrum autyzmu
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Miejsce wyciszenia
Miejsce wyciszenia
Pętla indukcyjna
Pętla indukcyjna
Tłumaczenie na polski język migowy
Tłumaczenie na polski język migowy

Dostępność miejsca:

Parking: jest
płatny: tak
dla osób z niepełnosprawnością: tak
Wejście dla osób poruszających się na wózku: z boku budynku
Osoba poruszająca sie na wózku może dostać się do budynku: samodzielnie
Do wejścia można dostać się: windą
Szerokośc drzwi wejściowych: 90
Uwagi dotyczące wejścia: Wejście z windą znajduje się w południowym narożniku budynku, na poziomie - 1; stojąc przodem do fasady z lewej strony. Jest to wejście główne do galerii, z dostępną na poziomie - 1 kasą, informacją, szatnią, toaletą oraz windą, którą można wjechać na dalsze poziomy: do księgarni na poziomie 0 oraz wystawy na poziomach 0 i +1. W korytarzu prowadzącym do szatni na poziomie - 1, szklane, automatycznie rozsuwane drzwi działają z niewielkim opóźnieniem. Ściany w szatni wyłożone lustrami. Osoby niedowidzące, z zaburzeniami błędnika, nadwrażliwością sensoryczną, itp. mogą odczuwać dyskomfort przebywając w przestrzeni.
Informacje dotyczące przestrzeni: napisy lub piktogramy przy wejściach do pomieszczeń, informacje kierunkowe (np. strzałki z napisami lub piktogramami wskazującymi położenie najważniejszych miejsc), plany budynku
Informacje dotykowe dotyczące przestrzeni: plany tyflograficzne
Informacje dźwiękowe dotyczące przestrzeni: czujniki z głośnikiem nadające dźwięk, np. totupoint
Kasa:
dostępna dla osób poruszających się na wózku: tak
z pętlą indukcyjną: tak
z tłumaczem języka migowego: nie
Dodatkowe informacje: Istnieje możliwość skontaktowania się z Głuchym pracownikiem Zachęty, za pośrednictwem platformy ZOOM. Zgłoszenie można wysłać na adres: d.kotowski@zacheta.art.pl
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością: tak
Pokój rodzica z dzieckiem: tak
Przewijak: tak
Pokój wyciszenia: tak