Zwiedzanie: Wystawa główna

Stacjonarne
Kategoria: Muzeum
Data
30 września - Trwa również po skończeniu festiwalu

Godzina
09:30 - 20:00
Czas trwania
10 h 30 minut
Organizator
Miejsce
Muzeum Pamięci Sybiru
ul. Węglowa 1
Białystok
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: ZWIEDZANIE SAMODZIELNE bilet normalny na wystawę stałą – 25 zł bilet ulgowy na wystawę stałą – 20 zł bilet grupowy (12-25 osób) na wystawę stałą – 20 zł/os koszt zwiedzania samodzielnego z audioprzewodnikiem – cena biletu + koszt audioprzewodnika 5 zł Szczegółowe informacje na temat audioprzewodników i przewodnika multimedialnego znajdziesz na stronie www.sybir.bialystok.pl/zaplanuj-wizyte/zwiedzanie/zwiedzanie-samodzielne/ ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM zwiedzanie standardowe cena biletu + koszt przewodnika 120 zł (cena sugerowana) Szczegółowe informacje na temat zwiedzania z przewodnikiem znajdziecie na stronie www.sybir.bialystok.pl/zaplanuj-wizyte/zwiedzanie/zwiedzanie-z-przewodnikiem Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z regulamin zwiedzania. Ostatni goście wpuszczani są na wystawę 60 minut przed jej zamknięciem. We wtorki wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny. Bilety bezpłatne wymagają wcześniejszej rezerwacji. Prosimy o odbiór biletów bezpłatnych w kasie co najmniej 15 minut przed wyznaczoną godziną wejścia.
Samodzielne zwiedzanie wystawy stałej. Dostępne są audioprzewodniki ze ścieżką z audiodeskrypcją lub opisami w polskim języku migowym (PJM).

Muzeum Pamięci Sybiru jest poświęcone ludziom, którzy od końca XVI aż do połowy XX wieku byli niewoleni i zsyłani w głąb Rosji, a później Związku Sowieckiego, jak też tym, którzy podążali tam dobrowolnie. Opowiadamy o jeńcach, więźniach, zesłańcach i deportowanych. Mówimy także o tych, którzy przed I wojną światową odkrywali Syberię i aktywnie uczestniczyli w zagospodarowaniu jej ogromnych obszarów. Łączymy wyniki badań i narrację historyków ze wspomnieniami uczestników i świadków zdarzeń.
Pokazujemy ogromne emocje ukryte w zwykłych na pozór przedmiotach, przenosząc zwiedzających w niezwykłą krainę – tajemniczy, piękny, a jednocześnie okrutny i bezwzględny Sybir.

Przestrzeń wystawy. Duża kamienna litera S, w tle plansza z informacjami i hasłem Syberia - Sybir.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Audioprzewodnik
Audioprzewodnik
Miejsce wyciszenia
Miejsce wyciszenia
Słuchawki wyciszające
Słuchawki wyciszające
Tłumaczenie na polski język migowy
Tłumaczenie na polski język migowy
Tyflografika, materiały do dotykania
Tyflografika, materiały do dotykania

Dostępność miejsca:

Parking: jest
płatny: nie
dla osób z niepełnosprawnością: tak
Wejście dla osób poruszających się na wózku: wejście główne
Osoba poruszająca sie na wózku może dostać się do budynku: samodzielnie
Do wejścia można dostać się: z poziomu chodnika
Informacje dotyczące przestrzeni: informacje kierunkowe (np. strzałki z napisami lub piktogramami wskazującymi położenie najważniejszych miejsc), plany budynku
Informacje dotykowe dotyczące przestrzeni: informacje w alfabecie braille'a przy wejściach do pomieszczeń
Informacje dźwiękowe dotyczące przestrzeni: informacje przekazywane przez pracownika w pobliżu wejścia (np. na recepcji, w punkcie informacyjnym)
Kasa:
dostępna dla osób poruszających się na wózku: tak
z pętlą indukcyjną: tak
z tłumaczem języka migowego: nie
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością: tak
Pokój rodzica z dzieckiem: nie
Przewijak: tak
Pokój wyciszenia: tak