Film: Nowy Port. W Centrum – animacja

Online
Kategoria: Inne
Data
8 października
Godzina
12:00 - 12:30
Czas trwania
30 minut
Organizator
Link
Wstęp wolny
Animacja została zrealizowana na podstawie drukowanej publikacji dla dzieci, o tym samym tytule, wydanej przez CSW ŁAŹNIA.
Kolorowa, animowana opowieść, w łatwy i przystępny sposób przedstawia historię gdańskiej dzielnicy Nowy Port. Na niezwykłą podróż w czasie zaprasza Łaźniak – bohater edukacyjny CSW ŁAŹNIA.
Animacja dostępna jest dla dzieci z niepełnosprawnościami słuchu – nagranie uzupełnione jest o napisy i tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Cześć, tu Łaźniak.

Chciałbym Cię dzisiaj zaprosić na historyczny spacer po jednej z najstarszych dzielnic Gdańska - Nowym Porcie.

Czy wiesz, od czego pochodzi nazwa Nowy Port? Kiedy uruchomiono pierwsze latarnie morskie? I kiedy pojawił się pierwszy tramwaj elektryczny? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania, nic się nie martw. Właśnie po to powstała ta książeczka. Usiądź wygodnie i wyrusz ze mną w małą podróż w czasie – cytat z książeczki edukacyjnej CSW ŁAŹNIA „Nowy Port. W Centrum”.
1.	Kadr z animacji pt. „Nowy Port. W Centrum”, autorstwa Aleksandry Kotarskiej  i Radosława Deruby. W centrum znajduje się latarnia morska. Pod latarnią umieszczona została sieć rybacka. W sieć został złapany pies Łaźniaka. Od latarni morskiej odchodzą kacze ślady stóp, kierując się w stronę prawego, górnego rogu kadru. W lewym górnym rogu znajduje się czarny napis. To tytuł animacji – Nowy Port. W Centrum. Wszystkie elementy animacji znajdują się na pomarańczowym tle.
Napisy dla niesłyszących
Napisy dla niesłyszących
Tłumaczenie na polski język migowy
Tłumaczenie na polski język migowy

Dostępność miejsca: