Warsztaty, Zwiedzanie: Poznaj Teatr – zwiedzanie teatru

Stacjonarne
Kategoria: Teatr
Data
4 października
Godzina
18:00 - 19:30
Czas trwania
1 h 30 minut
Organizator
Miejsce
Teatr im. Wilama Horzycy
pl. Teatralny 1
Toruń
Dodatkowe informacje o biletach i wejściówkach: Bilety kosztują 10 zł. Mamy także 10 miejsc dostępnych poza pulą festiwalową. Aby je zarezerwować, prosimy o kontakt z Katarzyną Peplinską-Pietrzak. Prosimy o odbiór biletów najpóźniej do 4 października, do godziny 15.00. Niestety bezpośrednio przed zwiedzaniem nie będzie możliwości odbioru biletów. Bilety można odbierać w Biurze Obsługi Widzów oraz kasie Teatru. Biuro Obsługi Widzów jest czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-16.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-14.00. Kasa Teatru jest czynna od wtorku do soboty od 10.00 do 14.00 oraz od 15.00 do 19.00, a w niedziele od 15.00 do 19.00.

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:

4 października 15:00
Dlaczego na miejskich murach rozwieszono listy gończe za jedną z aktorek? Jak to możliwe, że sto lat temu przygotowywano aż kilkadziesiąt premier rocznie? Co odpowiedziała Wilamowi Horzycy aktorka niezadowolona ze swojej roli?
Zapraszamy na zwiedzanie teatru inspirowane tajemnicami Teatru Horzycy. Wybierzemy się w miejsca na co dzień niedostępne dla widzów i poznamy związane z nimi ciekawostki. Podczas naszej wędrówki uruchomimy zmysły. Doświadczymy teatru poprzez dotyk. Usłyszymy tajemnicze dźwięki, które go wypełniają. Poczujemy, jak teatr pachnie. A ponieważ wierzymy, że każdy może być twórcą, zaprosimy uczestników do wspólnych działań teatralnych. Zwiedzanie rozpoczniemy o godz. 18.00 na placu Teatralny 1 przed wejściem do zabytkowego budynku teatru. W przypadku deszczu wejście będzie otwarte od godz. 17.45. Autor zdjęcia promującego wydarzenie: Wojtek Szabelski
Zdjęcie przedstawia dużą scenę i widownię Teatru Horzycy. Zrobiono je z balkonu na drugim piętrze. Na pierwszym planie rzędy czerwonych foteli. W dole pusta scena z opuszczoną kurtyną ozdobioną złotymi, roślinnymi wzorami. Po obu stronach sceny reflektory.
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Tyflografika, materiały do dotykania
Tyflografika, materiały do dotykania

Dostępność miejsca:

Parking: jest
płatny: częściowo (np. płatny parking obiektu, bezpłatne miejsca publiczne)
dla osób z niepełnosprawnością: tak
Wejście dla osób poruszających się na wózku: z boku budynku
Osoba poruszająca sie na wózku może dostać się do budynku: przy pomocy pracownika obiektu
Do wejścia można dostać się: z poziomu chodnika
Uwagi dotyczące wejścia: Drzwi muszą zostać otwarte przez pracownika teatru i niestety nie ma przy nich domofonu. Przepraszamy za kłopot. Przed planowaną wizytą w teatrze prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności. Postara się ona, aby wizyta była dla Państwa dobrym doświadczeniem. Kontakt: Katarzyna Peplinska-Pietrzak, e-mail: edukacja@teatr.torun.pl, tel./SMS 605 034 199
Informacje dotyczące przestrzeni: napisy lub piktogramy przy wejściach do pomieszczeń
Informacje dotykowe dotyczące przestrzeni: brak informacji dotykowych
Informacje dźwiękowe dotyczące przestrzeni: informacje przekazywane przez pracownika w pobliżu wejścia (np. na recepcji, w punkcie informacyjnym)
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością: tak
Pokój rodzica z dzieckiem: nie
Przewijak: nie
Pokój wyciszenia: nie